W tym filmie prezentuję rośliny ogrodowe- iglaki, drzewa liściaste, trawy ozdobne, kwiaty- byliny, rośliny jednoroczne, które warto sadzić w ogrodzie ⬇️⬇️⬇️⬇️ Jeżeli chcemy, by nasz nawet niewielki ogród, był przyjazny dla pszczół, innych pożytecznych i środowiska warto .

Wasze komentarze:


Rośliny, które musisz mieć w ogrodzie!

- Dużo się dowiedziałem w sumie jak zawsze, miło nadrabiać zaległości. Prawie zapomniałem jaka bije od Ciebie energia :) pozdrawiam !
- Trawnik i tuje dookoła to najgorszy ogród jaki mógłbym sobie wymarzyć
Jeżeli kiedyś uda mi się mieć własny dom z podwórkiem
Na pochłoniętym przez słońce terenie zrobię pole rozchodnikowe
A w zacienionym jakimś cudem zapełnię mchem
Będzie dużo roślin miododajnych
A jeżeli będzie trawnik, to z mieszanką koniczyny i innych roślin
Małym oczkiem wodnym z pewnością także nie pogardzą ptaki, owady, czy okoliczne żabki
- Na tej stronie też widziałem https://notariuszłęczna.pl/, jak dla mnie ok.
- Ja uwielbiam te maleńkie stokrotki na trawniku. Albo takie maleńkie dzikie bratki. Pozdrawiam :)
- Mój ogród był obsadzony 20 lat temu, można się domyślić jaką roślina dominuje w moim ogrodzie TUJE TUJE i jeszcze raz TUJE 😪😪😪 płakać się chce ponieważ są już bardzo duże i potem problem z wycięciem, A jak już uda się wyciąć to potem problem co z nią zrobić. Niestety w tamtych czasach były na topie te rośliny 😔
- Jej!!! jaką ma Pani cudną katanę - bluzę! Niesamowicie piękna! Czy jest szansa na posiadanie czegoś podobnego, czy też to autorski projekt? Pozdrawiam serdecznie!
- Tuje mam, posadzone 20 lat temu. Nie ukrywam, że chętnie pozbyłabym się ich na rzecz hortensji, pęcherznicy, ale na razie mimo róznych doniesień na ich temat, po prostu są :)
- ❤🍀
- Super film 💚💚💚
- 👍
- witam cie serdecznie super filmiki czekam na dalsze nagrania i ciekawostki pozdrawiam goraco👍🌻🍀💚☕
- A co sądzę o tujach. Osobiście uważam, że nie ma złych roślin są tylko źle używane. Wyjątek stanowią te inwazyjne. Tuje są bardzo uniwersalne, tanie, łatwo dostępne i dość szybko rosną. Tworzą świetną zieloną ścianę, tło. Owszem trochę nudnie gdy przejeżdżając przez miejscowość widzi się tylko tuje, ale są za to ogrody gdzie te tuje na pierwszy plan nie wychodzą, gdzie są one fajnie użyte. W południowej Norwegii zaś często spotyka się je jako solitery na trawnikach jako dość wysokie drzewa w zasadzie i też super wyglądają.
- Uh la la, niby wiele roślin znam a i tak notatki były i filmik na później zapisany zostanie, bo wiele fajnych rzeczy tu dla mnie jest :)
- A Ja z innej beczki - jaka w deche koszula ❤ takie kwietne wdzianka
- osobiście nie jestem fanką tujek, ale znam osoby, które po prostu je uwielbiają i uważam, że tak powinno być, każdy powinien lubić coś innego, mamy wówczas wspaniałą różnorodność :)
uwielbiam Pani filmy :) oglądam je z przyjemnością :)
- Oj. Tej wstrętnej czeremchy nie mogę się pozbyć od kilku lat. Ciągle masa ich wyłazi.
Sosny uwielbiam. Tuja na pewno u mnie nie zawita nawet jedna.
- Dobrej nocy
- Jak dobrze że wybrałem zawód architekta(już druga klasa😉) miło się Ciebie słucha jak mówisz tak spokojnie🌸🌼
- Mam cały ogród obsadzony tujami,przycinam tylko do odpowiedniej wysokosci,stworzyłam sobie z nich taki zielony ,rowny mur na ktorego tle sadzę inne drzewa,krzewy i kolorowe byliny,wyglada to pieknie,tuje daja takie mocno zielone tło dla nich wszystkich,niech nam wszystkim sie zieleni i każdy niech sadzi co mu się podoba
- Dziekuje pięknej i sympatycznej pani za te cenne rady ;) milego dzionka
- Bardzo fajny odcinek 🙂
Nasz ogród urządzamy od zeszłego roku. Jest warzywnik, są drzewka i krzewy owocowe, no i są też rośliny ozdobne. Teraz np. najpiękniej wygląda jabłoń, aronia i ognik szkarłatny, no i oblegana przez motyle budleja 😉 ale moimi ulubieńcami są modrzew, cyprysik nutkajski i sosny Jack Corbit❤️ Chcieliśmy obsadzić ogrodzenie dookoła cisami, ale ostatecznie wyszły dwie strony cisów i dwie tui, a to z tego względu, że tuje są tanie i rosną szybko. W przyszłym sezonie chcę obok grządek posiać ogórecznik i hyzop, bo wczoraj cały wieczór "studiowałam" tabelę sąsiedztwa roślin i wiem, że dobrze wpłyną na truskawki i pomidory, a do tego są ładne i będzie dodatkowy pożytek dla zapylaczy 🙂 Pozdrawiam 💚